CANLI | Fenerbahçe’de Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a tarihi çalım! Jose Mourinho ile anlaşma sağlandı

Sezonu Galatasaray’ın ardından 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe’de gözler başkanlık seçimine çevrilmişti. Başkanlığa adaylığını koyan Ali Koç ve Aziz Yıldırım iddialı açıklamalarda bulunurken gelecek sezon takımın başında yer alacak teknik direktör de merak ediliyordu. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan sürpriz bir hamle geldi. 

Jose Mourinho ile anlaşma sağlandı

11:53 31 Mayıs 2024

AZİZ YILDIRIM’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım, Ali Koç’un Mourinho ile anlaşması üzerine şu açıklamayı yaptı: 

Yönetim, Jose Mourinho ile anlaşmış sanırım. O taraf bana sordu, ‘İmzalayın, biz kazanırsak beraber çalışırız sorun yok’ dedim.

11:47 31 Mayıs 2024

DZEKO’DAN MOURİNHO PAYLAŞIMINA BEĞENİ

Fenerbahçe’nin yıldızı Edin Dzeko, gazeteci Fabrizio Romano’nun Instagram’dan paylaştığı Jose Mourinho haberini beğendi. Söz konusu paylaşımda, “Fenerbahçe Jose Mourinho ile sözlü anlaşmaya vardı!” ifadeleri yer aldı.

11:46 31 Mayıs 2024

FENERBAHÇE’NİN SON MAÇLARINI TAKİP ETTİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yanı sıra başkan adayı Aziz Yıldırım’ın da teknik direktörlük için listesinde ilk sırada yer alan Jose Mourinho, uzun süredir Fenerbahçe’yi takip ediyor. Sarı-lacivertli ekibin ligde oynadığı son maçları takip eden Portekizli teknik adam, kadro yapılanması hakkında da notlar aldı. Tecrübeli çalıştırıcının daha önce Fenerbahçe’de forma giymiş futbolculardan kulüp ve şehir hakkında bilgi aldığı da öğrenildi. 

11:45 31 Mayıs 2024

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ’Nİ İZLEYECEKLER

Öte yandan Ali Koç’un yeni yönetiminde yer verdiği Acun Ilıcalı’nın da bu görüşmede yer alması ve bu 3 ismin Londra’daki Wembley Stadı’nda yarın oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finalini beraber seyretmesi bekleniyor.

11:44 31 Mayıs 2024

MOURINHO İLE ANLAŞMAYA VARILDI

Fenerbahçe’de yeni teknik direktör çalışmaları da günlerdir sürüyor. Sarı-lacivertli ekipte sportif direktör Mario Branco, başkan Ali Koç’tan aldığı yetkiyle Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile görüşmelerini yaklaşık 1 haftadır sürdürüyordu.

Seçim çalışmaları dolayısıyla Türkiye’de bulunan Ali Koç da tele konferans yönetimiyle Portekizli teknik adam ile konuşarak, projelerini ve hedeflerini anlattı. Yapılan görüşmelerin ardından Jose Mourinho, 2+1 yıllık sözleşme konusunda ikna edildi. Başkan Ali Koç, önümüzdeki saatlerde Londra’ya gidecek ve Mourinho ile resmi sözleşmeyi imzalayacak. (DHA)

11:43 31 Mayıs 2024

AZİZ YILDIRIM GÖRÜŞMEYE GİDECEKTİ 

Fenerbahçe’de başkan adayı olan Aziz Yıldırım’ın ilk teknik direktör adayı Jose Mourinho’ydu. Yıldırım, Cumartesi günü Şampiyonlar Ligi finalinde Portekizli çalıştırıcı ile görüşeceğini açıklamıştı.

Ancak Ali Koç’tan sürpriz bir hamle geldi. Elini çabuk tutan Ali Koç, Mario Branco aracılığıyla Jose Mourinho’yla anlaşmaya vardı. 

11:41 31 Mayıs 2024

‘CUMA GÜNÜ BİLECEKSİNİZ’ DEMİŞTİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, çarşamba akşamı yaptığı açıklamada yeni teknik direktörün bugün duyurulacağını bildirmişti. Başkan Koç konuyla ilgili, “İsmail Hoca ile mi devam edeceğiz yoksa yabancı hoca ile mi şunun garantisini verebilirim; cuma günü seçime girerken hocamızın kim olduğunu net bir şekilde bileceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

Canlı Anlatım Özeti

  • AZİZ YILDIRIM’DAN AÇIKLAMA GELDİ
  • DZEKO’DAN MOURİNHO PAYLAŞIMINA BEĞENİ
  • FENERBAHÇE’NİN SON MAÇLARINI TAKİP ETTİ
  • ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ’Nİ İZLEYECEKLER
  • MOURINHO İLE ANLAŞMAYA VARILDI
  • AZİZ YILDIRIM GÖRÜŞMEYE GİDECEKTİ 
  • ‘CUMA GÜNÜ BİLECEKSİNİZ’ DEMİŞTİ

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x